SENTETİK (SUNİ ) ÇİM TENİS KORTU YAPIMI       

           Sentetik tenis kortu saha yüzeyleri hem profesyonel hem de eğlence amaçlı tenis oynamak için çok yönlü yüzeylerden biridir. Sağlam zemin, bir takım koşullardan geçer,sentetik çim halı hava koşullarına dayanıklı,kaygan yüzeylerde yaralanma riskini azaltır. Sürdürülebilir bir spor yüzeyinin uzun süre dayanması için yüksek kaliteli sentetik çim halıların uv ışınlarına dayanıklı yüksek fibril ipten imal edilmiş hav boyu 18 mm ile 28 mm arası renk seçenekleriyle düşük maliyetli bir üründür.                                      Suni çim tenis kort saha yüzeyinin yıl boyunca oynama süresini en üst düzeye çıkarmasını ve kalitesini arttırmak için deneyimli ve yetenekli profesyonellerle çalışmaktayız.

          TENİS KORTU SAHANIN ÖLÇÜLERİ

 TENİS KORTU SAHANIN ALTYAPI İŞLERİ ÇEVRE HATIL İŞLERİ

 1. Hafriyat çalışması yapıldıktan sonra, çevre hatılı için 30 cm derinlikte kazı yapılır.
 2. Kazı yapılan yere 30cm genişliğinde 50cm yüksekliğinde çift yüzeyli ahşap kalıp bağlanır. Kalıp İçerisine Ø 10mm çaplı üç alt üç üst demir donatı yerleştirilir.
 3. Yerleştirilen demir donatıya 25 cm ara ile Ø8mm çaplı etriyeler bağlanır.
 4. Etriyeler bağlandıktan sonra çevre direklerin geleceği yerlere 3m ara ile(Ø 76x3mm) ankraj boruları kalıp içerisinde demir donatıya sabitlenir.
 5. Çevre kalıplarına BS 20(C 20 veya C 25) Hazır beton dökülerek betonarme hatıl oluşturulur.

TENİS KORTU SAHANIN DEMİR BORU İŞLLERİ

 1. Beton hatıla ankraj edilen (Ø 76x3mm) borulara 4 veya 6m. yüksekliğinde (Ø 60x2mm)borular dikey olarak kaynakla monte edilir.
 2. Dikmelere 3 sıra (üst, orta ve alt) Ø 60x2mm borular yatay olarak kaynakla monte edilir.
 3. Köşelere, kısa ve uzun kenarlara (Ø 60x2mm) borular çapraz olarak kaynakla bağlanır.
 4. Aydınlatma için sahanın uzun kenarlarına toplam 4 adet saha ölçülerine uygun yükseklikte (Ø 76x3mm) borular merdivenli olarak konstrüksiyona kaynakla bağlanır.
 5. Konstrüksiyona istenilen yerde(Ø 60x2mm)borudan bir adet menteşeli kapı yapılır.
 6. Tüm Demir imalatı Pas önleyici koruyucu son kat parlak boyanın özelliklerini birleştirerek sunan, sentetik reçineli özel metal antipas boya ile yeşil renkte boyanır.

TENİS KORTU SAHANIN TEL ÇİT VE FİLE İŞLERİ

 1. Saha etrafı 4veya 6 m. yüksekliğinde 3,5 mm et kalınlığında, 40x40veya 50×50 mm göz aralığında, daldırma galvanizli pvc kaplı helezon tel örgü ile kaplanır.
 2. Tel örgü gerdirilip bağlantıları yapıldıktan sonra, saha etrafına 2 sıra gelecek şekilde 5 mm çelik halat gerdirilir, daha sonra gerdirilen çelik halatlar klemenslerle sabitlenir.

TENİS KORTU SAHANIN AYDINLATMA VE ELEKTİRİK İŞLERİ

 1. Merdivenli olarak imal edilen projektör direklerine 4-8 ad.(Saha ölçülerine göre değişkenlik gösterir) İthal 400 W Metal Halide ampullü projektörler monte edilir.
 2. Elektrik bağlantıları TSE belgeli kauçuk izoleli 4×4 NYY’ Kablo ile yapılır.
 3. Panoya kadar Elektrik Tesisatı döşenip Projektörler çalışır vaziyette teslim edilir.

TENİS KORTU SAHANIN POTA VE DİREK İŞLERİ

 1. Mapaları yerleştirilmiş zemine projeye uygun olan ekipmanların montajı yapılır.(Tenis ağı, Direkleri, vs.)

TENİS KORTU SAHANIN MALİYETİ ?

 

Adınız (gerekli)

E-posta (gerekli)

Telefon

Mesajınız: