-AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA

-EPDM KAUÇUK KAPLAMA

-SUNİ ÇİM HALI KAPLAMA

BİLGİ FORMU

Adınız (gerekli)

E-posta (gerekli)

Telefon

Mesajınız:

ÇOK AMAÇLI SAHA VE AKRİLİK SPOR ZEMİN KAPLAMA SİSTEMLERİ

ÇOK AMAÇLI SAHANIN ÖLÇÜLERİ

 1. Tenis kortu saha boyutları 18×36 metredir.

ÇOK AMAÇLI SAHANIN ALTYAPI İŞLERİ ÇEVRE HATIL İŞLERİ

 1. Hafriyat çalışması yapıldıktan sonra, çevre hatılı için 30 cm derinlikte kazı yapılır.
 2. Kazı yapılan yere 30cm genişliğinde 50cm yüksekliğinde çift yüzeyli ahşap kalıp bağlanır. Kalıp İçerisine Ø 10mm çaplı üç alt üç üst demir donatı yerleştirilir.
 3. Yerleştirilen demir donatıya 25 cm ara ile Ø8mm çaplı etriyeler bağlanır.
 4. Etriyeler bağlandıktan sonra çevre direklerin geleceği yerlere 3m ara ile(Ø 76x3mm) ankraj boruları kalıp içerisinde demir donatıya sabitlenir.
 5. Çevre kalıplarına BS 20(C 20 veya C 25) Hazır beton dökülerek betonarme hatıl oluşturulur.

ÇOK AMAÇLI SAHANIN DEMİR BORU İŞLLERİ

 1. Beton hatıla ankraj edilen (Ø 76x3mm) borulara 4 veya 6m. yüksekliğinde (Ø 60x2mm)borular dikey olarak kaynakla monte edilir.
 2. Dikmelere 3 sıra (üst, orta ve alt) Ø 60x2mm borular yatay olarak kaynakla monte edilir.
 3. Köşelere, kısa ve uzun kenarlara (Ø 60x2mm) borular çapraz olarak kaynakla bağlanır.
 4. Aydınlatma için sahanın uzun kenarlarına toplam 4 adet saha ölçülerine uygun yükseklikte (Ø 76x3mm) borular merdivenli olarak konstrüksiyona kaynakla bağlanır.
 5. Konstrüksiyona istenilen yerde(Ø 60x2mm)borudan bir adet menteşeli kapı yapılır.
 6. Tüm Demir imalatı Pas önleyici koruyucu son kat parlak boyanın özelliklerini birleştirerek sunan, sentetik reçineli özel metal antipas boya ile yeşil renkte boyanır.

ÇOK AMAÇLI SAHANIN TEL ÇİT VE FİLE İŞLERİ

 1. Saha etrafı 4veya 6 m. yüksekliğinde 3,5 mm et kalınlığında, 40x40veya 50×50 mm göz aralığında, daldırma galvanizli pvc kaplı helezon tel örgü ile kaplanır.
 2. Tel örgü gerdirilip bağlantıları yapıldıktan sonra, saha etrafına 2 sıra gelecek şekilde 5 mm çelik halat gerdirilir, daha sonra gerdirilen çelik halatlar klemenslerle sabitlenir.

ÇOK AMAÇLI SAHANIN AYDINLATMA VE ELEKTİRİK İŞLERİ

 1. Merdivenli olarak imal edilen projektör direklerine 4-8 ad.(Saha ölçülerine göre değişkenlik gösterir) İthal 400 W Metal Halide ampullü projektörler monte edilir.
 2. Elektrik bağlantıları TSE belgeli kauçuk izoleli 4×4 NYY’ Kablo ile yapılır.
 3. Panoya kadar Elektrik Tesisatı döşenip Projektörler çalışır vaziyette teslim edilir.

ÇOK AMAÇLI SAHANIN POTA VE DİREK İŞLERİ

 1. Mapaları yerleştirilmiş zemine projeye uygun olan ekipmanların montajı yapılır.(Basketbol potası,kale direkleri,Tenis ağı, Direkleri, vs.)

1-AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA (COSHİON KATMANLI SİSTEM)

        Açık alan spor sahalarda kullanılan akrilik zemin kaplama sistemi akrilik boya reçinesi veya lastik tozu dolgulu (cushion) yüzey düzenleyici ve muhtelif sentetiklerle güçlendirilmiş akrilik kaplama ve akrilik son kat boya’dan oluşmaktadır, spor sahaları için özel olarak tasarlanmış, estetik ve ekonomik zemin kaplamalarıdır. Asfalt veya Beton üzerine özel astarı ile uygulama seçenekleriyle istediğimiz (2-4 mm kalınlığında) katmanlar şeklinde uygulanır. Açık alan spor sahaları için çok amaçlı olarak geliştirilmiştir. Oyun hızını kontrol etmek amacıyla belirli bir tekstüre yapıda formüle edilmiştir. Kauçuk çek-sil aparatı ile uygulanması silis kumunun zeminin en küçük noktalarına kadar homojen dağılımını sağlayarak çok düzgün, sert ve yırtılma direnci yüksek bir kaplama oluşturur.

Akrilik zemin katmanları şu şekilde uygulanılır.

-Prımer astar-Resurfacer dolgu malzemesi-Cushion tabakası (2-4 kat)-Akrilik boya renk katmanı (2-4)-Çizgi boyası                                                                                               Akrilik cushion katmanlı zemin kaplama nerelerde uygulanır.?     

 Akrilik zemin kaplama fiyatları.?

-TENİS KORTLARI–BASKETBOL SAHALARI–VOLEYBOL/HENTBOL SAHALARI-ATLETİZM PİSTLERİ-ÇOK AMAÇLI SPOR SAHALARI’nda uygulanılır.

1-AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA (BASİC SİSTEM)

Kullanım amacı bağlı olarak muhtelif reçine ve sentetik dolgularla geniş alanları için özel olarak tasarlanmış açık ve kapalı alanlarında kullanılabilen estetik, dekoratif, hijyenik ve kaydırmazdır. Hava koşullarına ve ısı farklılıklarına, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara dayanıklı yol zemin kaplama malzemesidir. Su bazlı akrilik reçine ve muhtelif sentetiklerle güçlendirilmiş, spor sahaları için özel olarak tasarlanmış, estetik ve ekonomik zemin kaplamalarıdır.

Tercihen asfalt veya özel astarı ile beton üzerine muhtelif renklerde 2,3 mm kalınlığında uygulanır. Sentetik yüzey düzenleyici, sentetik kaplama ve son kat boya’dan oluşmaktadır. Açık ve kapalı alan tüm zeminler için çok amaçlı olarak geliştirilmiştir.

Ticari ve Endüstriyel zeminler, Bisiklet yolları, Helikopter pistleri, Site içi yürüyüş yolları, Otoparklarda, Kaldırımlarda, Kaydırmazlık istenen tüm alanlarda Asfaltın yağlara ve bozulmaya karşı korunmasında Betonun yağlara ve tozumaya karşı korunmasında uygulanılır.

3-AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA (EPOKSİ ASTARLI SİSTEM)

Mevcut beton zemin temizlenip yıkanması üzerine epoksili kum serilip kuruduktan sonra kumun süpürülerek tırtıllı bir zemin oluşturulur.

YÜZEY SEÇİMLERİ,

Asfalt Yüzeyleri: Asfalt yüzeyin en az gün önceden sertleştiğinden emin olunur. Yüzeydeki tüm yağ. kir, gevşek ve kabarmış tabakalar temizlenir. Beton yüzeyler bulunduğunuz yörede asfalt yerine beton kullanılmaktadır. Ancak beton çatlamayacak şekilde imal edilmektedir. Üst kısmı ise helikopter metodu denilen sistem ile çok düzgün bir şekilde perdahlamalıdır. Kati suretle derz bırakılmamalı, imalat sırasında bırakılacak derzler ıslah edilmelidir. Zira betondaki oynama ve çatlamalar aynen yukarıya intikal ederek akrilik kaplamayı çatlatabilecektir. Zemin imalatı sırasında sahaya gerekli meyil verilmelidi