Akrilik zemin kaplama

Akrilik Zemin Kaplama,Yüksek Performanslı Akrilik Sistemler, iç ve dış mekan tesislerinde tutarlı oyun hızı, dokulu ve rahat yüzey sunmak için tasarlanmıştır.Spor sahalarda yüzey kaplamasını kaymaz, sert, dayanıklı, UV ışınlarına dayanıklılık sağlar, tenis kortları, basketbol ve ​​voleybol, çok amaçlı spor kortları gibi kapalı ve açık spor yüzeyleri için idealdir.​

Akrilik kort sistemleri asfalt, beton veya mevcut akrilik tenis kortu yüzeylerine uygulanabilir. AKRİLİK Cushion Coat, oyunculara optimum rahatlık sağlamak için maksimum uzun ömürlü esneklik özellikleri sunar. Yastık Layı, istenen spor yüzeyi kriterlerine, özelliklerine ve bütçesine uygun olarak farklı kalınlıklarda uygulanabilir.

Maliyet etkili-Bakımı kolay-Kaymayı önleyici Güvenli yüzey-UV ışınlarına dayanıklıdır ve çeşitli hava şartlarına dayanıklıdır.-Optimum dayanıklılık, minimum bakım maliyeti,-İsteğe bağlı olarak standart renk aralıklarında ve özel renklerde mevcuttur

 

1-AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA (COSHİON KATMANLI SİSTEM)

        Açık alan spor sahalarda kullanılan akrilik zemin kaplama sistemi akrilik boya reçinesi veya lastik tozu dolgulu (cushion) yüzey düzenleyici ve muhtelif sentetiklerle güçlendirilmiş akrilik kaplama ve akrilik son kat boya’dan oluşmaktadır, spor sahaları için özel olarak tasarlanmış, estetik ve ekonomik zemin kaplamalarıdır. Asfalt veya Beton üzerine özel astarı ile uygulama seçenekleriyle istediğimiz (2-4 mm kalınlığında) katmanlar şeklinde uygulanır. Açık alan spor sahaları için çok amaçlı olarak geliştirilmiştir. Oyun hızını kontrol etmek amacıyla belirli bir tekstüre yapıda formüle edilmiştir. Kauçuk çek-sil aparatı ile uygulanması silis kumunun zeminin en küçük noktalarına kadar homojen dağılımını sağlayarak çok düzgün, sert ve yırtılma direnci yüksek bir kaplama oluşturur.

Akrilik zemin katmanları şu şekilde uygulanılır.

-Prımer astar-Resurfacer dolgu malzemesi-Cushion tabakası (2-4 kat) -Akrilik boya renk katmanı (2-4)-Çizgi boyası

Akrilik cushion katmanlı zemin kaplama nerelerde uygulanır.?     

 Akrilik zemin kaplama fiyatları.?

-TENİS KORTLARI–BASKETBOL SAHALARI–VOLEYBOL/HENTBOL SAHALARI-ATLETİZM PİSTLERİ -ÇOK AMAÇLI SPOR SAHALARI’nda uygulanılır.

2-AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA (BASİC SİSTEM)

Kullanım amacı bağlı olarak muhtelif reçine ve sentetik dolgularla geniş alanları için özel olarak tasarlanmış açık ve kapalı alanlarında kullanılabilen estetik, dekoratif, hijyenik ve kaydırmazdır. Hava koşullarına ve ısı farklılıklarına, yoğun yaya trafiğine ve kimyasallara dayanıklı yol zemin kaplama malzemesidir. Su bazlı akrilik reçine ve muhtelif sentetiklerle güçlendirilmiş, spor sahaları için özel olarak tasarlanmış, estetik ve ekonomik zemin kaplamalarıdır.

Tercihen asfalt veya özel astarı ile beton üzerine muhtelif renklerde 2,3 mm kalınlığında uygulanır. Sentetik yüzey düzenleyici, sentetik kaplama ve son kat boya’dan oluşmaktadır. Açık ve kapalı alan tüm zeminler için çok amaçlı olarak geliştirilmiştir.

Ticari ve Endüstriyel zeminler, Bisiklet yolları, Helikopter pistleri, Site içi yürüyüş yolları, Otoparklarda, Kaldırımlarda, Kaydırmazlık istenen tüm alanlarda Asfaltın yağlara ve bozulmaya karşı korunmasında Betonun yağlara ve tozumaya karşı korunmasında uygulanılır.

3-AKRİLİK ZEMİN KAPLAMA (EPOKSİ ASTARLI SİSTEM)

Mevcut beton zemin temizlenip yıkanması üzerine epoksili kum serilip kuruduktan sonra kumun süpürülerek tırtıllı bir zemin oluşturulur.

YÜZEY SEÇİMLERİ,

Asfalt Yüzeyleri: Asfalt yüzeyin en az gün önceden sertleştiğinden emin olunur. Yüzeydeki tüm yağ. kir, gevşek ve kabarmış tabakalar temizlenir. Beton yüzeyler bulunduğunuz yörede asfalt yerine beton kullanılmaktadır. Ancak beton çatlamayacak şekilde imal edilmektedir. Üst kısmı ise helikopter metodu denilen sistem ile çok düzgün bir şekilde perdahlamalıdır. Kati suretle derz bırakılmamalı, imalat sırasında bırakılacak derzler ıslah edilmelidir. Zira betondaki oynama ve çatlamalar aynen yukarıya intikal ederek akrilik kaplamayı çatlatabilecektir. Zemin imalatı sırasında sahaya gerekli meyil verilmelidir.